Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 13 października 2022 roku o godzinie 10:00 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu.

Przewodnicząca szkoły Kornelia Szmytka powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości. Wśród zaproszonych gości byli: Pani dyrektor Agnieszka Dolewa, Pani wicedyrektor Wioletta Nagebauer, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Bracha oraz Wójt Gminy Dobroń  Pan Robert Jarzębak. Byli również uczniowie klas 0 – III i rodzice dzieci klas pierwszych.

Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad kulturalnego zachowania. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym szkoły ślubowali być: ,,dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom’’.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Agnieszka Dolewa kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie wychowawczynie wręczyły uczniom granatowe birety a Pani wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas całej imprezy robione były zdjęcia, które będą fajną pamiątką tego uroczystego dnia.