Podziękowania za aktywny udział w akcjach charytatywnych

Akcja  ,,Pełna miska dla schroniska’’

Polegała ona  na zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Pabianicach. Biorąc w niej udział wszyscy pokazali, jak ważny jest dla nich los czworonogów, wykazując się empatią i bezinteresowną pomocą wobec potrzebujących.  Pragniemy  podziękować także rodzicom, którzy z pełnym zaangażowaniem pomagali swoim dzieciom dostarczyć  dary do szkoły. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb zgromadziliśmy duże ilości karmy suchej, mokrej, drobne smakołyki oraz zabawki dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska.  Pani kierownik schroniska – Anna Kusiak oraz jego pracownicy byli wzruszeni tak wielką ofiarnością dzieci i młodzieży, za którą serdecznie dziękują.

Akcja  ,,Paczuszka dla maluszka’’

W tej zbiórce także wzięło udział bardzo wielu przedszkolaków i uczniów, którzy swoją swoją ofiarnością wspomogli  małe dzieci i ich mamy z Domu Samotnej Matki w Łodzi.  Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać duże ilości artykułów pierwszej potrzeby. Poprzez prosty gest naszych darczyńców, w najbliższym czasie, będziemy mogli pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Relacje z podopiecznymi  tego Ośrodka przekazane zostaną w późniejszym terminie.

Akcja ,, POMAGAMY’’

W piątek i sobotę, 2 i 3 grudnia  uczniowie Szkolnego Koła Caritas, we współpracy z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej z Mogilna, zorganizowali kolejną, dwudziestą pierwszą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Na terenie naszej gminy została ona przeprowadzona w sklepach sieci Biedronka i Rosa. Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbatę, mleko, napoje, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

Z zebranych produktów zostały przygotowane paczki, które przekazano, przed świętami Bożego Narodzenia, potrzebującym z naszej gminy oraz placówce Caritas świadczącej pomoc potrzebującym, w tym osobom w kryzysie bezdomności.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły  dalej będą rozwijać empatię wobec innych oraz podejmować wiele działań mających na celu pomoc słabszym i potrzebującym. W czym na pewno będą ich aktywnie wspierać wolontariusze z naszego szkolnego Koła.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórki i hojne wsparcie!

WOLONTARIUSZE