Lekcja wos-u w Urzędzie Gminy

W dniu 4 stycznia klasa 8a, 8b, 8c pod opieką nauczycielek wiedzy o społeczeństwie Pani Wioletty Neugebauer i Pani Moniki Pawełczyk wzięły udział w nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie w ramach realizacji tematu: Obywatele a organy samorządu. Uczniowie zwiedzili Urząd Gminy w Dobroniu.
Lekcję prowadził sam Wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak, który opowiedział o tym jak wygląda praca wójta, rady gminy oraz jakie sprawy można załatwić w urzędzie gminy. Uczniowie obejrzeli salę, na której odbywają się sesje Rady Gminy w Dobroniu, gabinet wójta, salę Urzędu Stanu Cywilnego. Mieli również możliwość poznać Sekretarza Gminy Pana Mirosława Rżanka oraz Skarbinik Gminy Panią Ilonę Mudzo. Lekcja była bardzo ciekawa, uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pana Wójta, zadawali pytania, byli pod wrażeniem ogromu pracy i zadań, które muszą wykonać pracownicy urzędu oraz wójt.
Na zakończenie serdecznie podziękowali za przekazaną wiedzę dotyczącą samorządności.
Lekcja w Urzędzie to już tradycja naszej szkoły, która niestety została przerwana przez pandemię. Cieszymy się, że powrót do normalności pozwolił zorganizować taką lekcję, która w praktyczny sposób pokazuje prace urzędu, ale również wyzwania, które stoją przed lokalnymi samorządami.