Byliśmy z wizytą na Śląsku

15 czerwca 2023r. uczniowie klas IVa i IVb oraz klasa III wraz z wychowawcami i opiekunami odwiedzili Tarnowskie Góry na Śląsku. Na pierwszym etapie podróży dzieci zwiedzały zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Przewodnicy oprowadzali nas po podziemiach kopalni i opowiadali o ciężkiej pracy gwarków, wydobywających srebro w dawniejszych czasach. Następnym etapem wycieczki było Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie dzieci miały możliwość własnoręcznie zapleść z ciasta bułeczkę, którą na koniec zwiedzania mogły skosztować. W muzeum uczniowie oglądali ciekawe sprzęty dawnej piekarni i cukierni oraz obejrzeli film i posłuchali jak ważny jest chleb w naszym życiu. Dzieciom towarzyszyła ładna pogoda oraz dużo uśmiechów i radości. Zakupione pamiątki będą przypominać ten ciekawie spędzony czas.