Bezpieczne wakacje

14 czerwca 2023 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Policji, młodszym aspirantem Łukaszem Pierzyńskim. Tematyka prelekcji obejmowała kwestie bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, w domu i poza nim. Wspólnie omawialiśmy sytuacje, w których lekkomyślność i brawura może okazać się zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Prowadzący podkreślił konieczność zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomym, czy dzikimi zwierzętami. W starszej grupie wiekowej pojawiła się także tematyka odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje – jak podkreślał wielokrotnie policjant – jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych.