Nietypowa lekcja w kinie

24.10.2023r. uczniowie klas drugich wzięli udział w niecodziennej lekcji – lekcji w kinie. A wszystko to za sprawą Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina,  które to zaprosiło dzieci do kina Tomi w Pabianicach na multimedialną lekcję pt. „Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu” oraz na pokaz filmu „Po prostu super”.

Zajęcia w kinie podzielone zostały na dwie części. W części pierwszej dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy, zobaczyły jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym. Odkryły również kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Dzieci wzięły udział w zagadkach dubbingowych dotyczących ich ulubionych filmów. Razem z aktorką, panią Lidią Sadową, wykonały ćwiczenie na dykcję “Myszka sprząta mieszkanie”. W części drugiej uczniowie obejrzeli film ” Po prostu super”, z którego dowiedzieli się, że nie każdy bohater nosi pelerynę.

Był to bardzo udany wyjazd, a sama lekcja w kinie dostarczyła uczniom wielu cennych informacji na temat dubbingu.