Wielkie święto w naszej szkole

Każde dziecko, rozpoczynając naukę w klasie pierwszej,  z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu odbyło się 20 października.  W tym dniu panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Uroczystość pasowania była połączona z niedawno obchodzonym Dniem Edukacji Narodowej oraz  10-rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.  Świątecznie ubrani uczniowie, zaproszeni goście, dekoracja sali  oraz chór szkolny przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor  –  Agnieszka Dolewa. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i wkład w pracę na rzecz szkoły i życzyła dalszych sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w pracy.

Następnie,  bardzo przejęci pierwszoklasiści,  przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań, które mieli wykonać  należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, odgadnięcie rebusów i wiedza na temat ruchu drogowego. Pierwszaki  wspaniale zaprezentowały się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego, który został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonała Pani Dyrektor specjalnie,  na tę okazję,  przygotowanym ołówkiem. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami  naszej szkoły. Dowodem były dyplomy pasowania  oraz birety wręczone przez dyrekcję szkoły i wychowawców.

Kolejnym punktem uroczystości było krótkie przybliżenie historii KEN przez uczennice klas siódmych i występy uczniów  klasy czwartej o patronie naszej szkoły Janie Pawle II.

Pierwszakom ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci.