II POWIATOWY KONKURS ZAWODOZNAWCZY

 

W dniu 8 listopada przedstawiciele najstarszych klas naszej placówki, wzięli udział w II Gminnym Konkursie Zawodoznawczym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chechle Drugim.

„Talent i praca, to się opłaca” – słowa te stały się hasłem przewodnim spotkania, podczas którego, uczniowie ze szkół naszego regionu,  zmagali się z licznymi konkurencjami z zakresu wiedzy o świecie zawodów, pracy i nauki. Przygotowywali tematyczne plakaty, rozwiązywali testy, krzyżówki, diagramy, zagadki, a także wyszukiwali nazw profesji, łącząc je z ich atrybutami. Wiele pozytywnych emocji i uśmiechu wzbudziło zadanie, podczas którego uczestnicy musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Wcielając się w role: policjanta, nauczyciela, księdza, dziecka, staruszka, a nawet rozkrzyczanego rodzica z wielkim zaangażowaniem odczytywali, przygotowany przez organizatora tekst. Numerem jeden w tej konkurencji okazała się być Marysia, która odgrywając postać duchownego, zdobyła maksymalną ilość punktów dla swojej drużyny.

Miło nam ogłosić, iż zaszczytne III miejsce zdobył zespół z klasy VIIb w składzie: Julia Pietras, Aleksandra Skibińska i Natalia Żychowska.

Dziękujemy także reprezentantom klasy VIIa i VIIIa: Weronice Krysiak, Wiktorii Nowak i Michałowi Adamkowi, wspomnianej już wcześniej Marysi Kołodziej, Nikoli Kubiak oraz Bartoszowi Polkowskiemu za ich zaangażowanie i udział.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wójta Gminy Dobroń. Cieszymy się, że spotkanie to, oprócz promowania działań z zakresu doradztwa zawodowego, było również fantastyczną możliwością do integracji młodzieży z wszystkich gminnych szkół.

 T.P.

Komentowanie jest wyłączone.