IV Gminny Konkurs Profilaktyczny

W dniu 4.04.2004 w Szkole Podstawowej im. J.Wajsówny w Chechle Drugim odbył się IV Gminny Konkurs Profilaktyczny pod hasłem „Jedno zdrowie mam, więc o nie dbam”. Celem konkursu było propagowanie profilaktyki uzależnień, zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Szkoły z Chechła Drugiego, Dobronia i Mogilna Dużego reprezentowane były przez 2 drużyny z klas 4-8. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Zofia Andrzejewska, Marta Pawlak, Maria Płomińska, Laura Rogut z klas 5 i Weronika Krysiak, Wiktoria Nowak, Julia Pietras, Natalia Żychowska z klas 7.

Zawodnicy na początek rozwiązywali test, a w tym czasie jury oceniało banery wykonane przez uczniów promujące zdrowy styl życia. Później uczestnicy brali udział  w  licznych konkurencjach sportowych: czworakowanie, wyścigi pajacyków, odbijany talerzyk, rzut gazetą, rzutu do kosza, bieg kelnera, wyścig z dynią. Konkurencje wywołały sporo emocji, były bowiem dużym wyzwaniem dla uczestników.

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak, który ufundował nagrody dla uczestników. Na koniec konkursu, okazało się, że wszyscy są wygrani, dlatego też każda drużyna otrzymała jednakowe nagrody. Najważniejsze, ze wszyscy spędzili czas aktywnie i w przyjaznej atmosferze.