Kwiecień miesiącem propagującym zdrowy styl życia

Zgodnie z tradycją, kwiecień w naszej szkole to miesiąc poświęcony działaniom skierowanym na szeroko rozumianą promocję zdrowia. Często mówiąc o zdrowiu, mamy na myśli jego aspekt fizyczny, a zapominamy o stronie psychicznej. Mówi się, że „szczęśliwi chorują mniej”… Badania pokazują, że aż dwie trzecie dolegliwości fizycznych jest w jakiś sposób związana z psychiką. To fakt, że  ludzie szczęśliwi rzadziej chorują i szybciej powracają do zdrowia.

Śmiech to zdrowie – kierując się tym przesłaniem zaprosiliśmy dla naszych najmłodszych uczniów Cyrk „Szok”. Była wspaniała zabawa z wesołym klaunem, pokazy żonglerki, ekwilibrystyki, iluzji i akrobacji. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy podziwiały triki cyrkowe, a także wzięły czynny udział w niektórych zadaniach. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym niesamowitych przeżyć.

Stałym punktem promowania zdrowego stylu życia są spotkania z aktorami teatru Grupa T z Torunia. Spektakle, w których uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych -„Legendarna Katarzynka” i uczniowie klas starszych – „Gang Śmieciaków” w atrakcyjny sposób poruszały tematy dotyczące ekologii, dbania o zdrowie, sygnalizując również, że alkohol, nikotyna czy napoje energetyczne to samo zło. Ponieważ  oba przedstawienia nawiązywały do formy spektakli kabaretowych, było w nich dużo zabawy, śmiechu, tańca i dobrej muzyki.

O dalszych działaniach promujących zdrowie będziemy informować na bieżąco.