Wart słuchania i uwagi – SPECJANY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE – w koncercie pt. „Czy słowem można zranić?!”

1 grudnia nasza społeczność miała przyjemność gościć w murach szkoły p. Wójta Gminy Dobroń Roberta Jarzębaka, p. Magdalenę Wandachowicz pracownika UG w Dobroniu oraz Pana Jacka Musiatowicza – laureata Nagrody PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku, laureata 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureata Nagrody Literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autora tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej, twórcę muzyki do filmu: „A ty mnie ponad” – filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami  na Festiwalu w Berlinie.

Pan Maciej Musiatowicz przedstawił nam program „Czy słowem można zabić?”, w którym profilaktyka skierowana do młodzieży zrealizowana została w formie koncertu rockowego. Piosenkarz przestrzegał młodzież przed zgubnym wpływem używek. Duży nacisk położył na agresję słowną, wulgaryzmy i skrótowość myślenia oraz przemoc w Internecie. Recital był sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego artysty, był programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Koncert sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobroniu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Komentowanie jest wyłączone.