Teatralne potyczki czas zacząć…

27 lutego 2019 roku, gromadka 34 uczniów SP im. Jana Pawła II w Dobroniu przystąpiła do konkursu wiedzy o historii teatru, którego nadrzędnym celem było zachęcenie uczestników do pogłębiania ogólnej wiedzy humanistycznej, rozwijanie zainteresowania teatrem, przygotowanie do świadomego odbioru sztuki, jak również motywowanie do czytania i krytycznego odbioru utworów literackich i widowisk teatralnych. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV- VII i VIII-III gimnazjum. Objęty został honorowym patronatem wójta gminy Dobroń – p. Roberta Jarzębaka.  Pamiętając o tym, że teatr uczy, wychowuje i bawi, uczniowie przygotowali się do pytań konkursowych nie tylko merytorycznie, ale również artystycznie. Odwiedziły nas boginie greckie, przenosząc Nas wszystkich  do krainy starożytnej Grecji- źródła narodzin teatru. Tematyka konkursu wymagała zgłębienia obszernej faktografii, dlatego też gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia się trudu nauki i wspaniałych wyników. Oto zwycięzcy:

Kategoria dla klas IV-VII

I miejsce – Dominika Posłuszny ( klasa IVb)

II miejsce – Julia Kuniecka ( klasa IVb)

III miejsce – Kalina Nitek ( klasa VII)

Wyróżnienie – Maja Raszewska (klasa VII)

Kategoria dla klas VIII-III gimnazjum

I miejsce – Julia Janiszewska (klasa IIIA gimnazjum)

I miejsce – Joanna Misiak (klasa IIIB gimnazjum)

I miejsce – Marta Animucka ( klasa IIIC gimnazjum)

II miejsce – Łucja Nitek ( klasa IIIC gimnazjum)

III miejsce– Daria Wołosz( klasa IIIC gimnazjum)

Wyróżnienie –  Julia Kuna ( klasa IIIC gimnazjum)

Nagrodę specjalną uzyskują boginie greckie – Marysia Pawlak (klasa IVc) i Marysia Uszyńska ( klasa IIIc gimnazjum), za walory artystyczne stroju greckiego.

Monika Pawełczyk