“Fantazjowanki”-  książka stworzona przez uczniów

W każdej szkole odbywają się różnego rodzaju konkursy, pokazy, wystawy, które są pretekstem do pokazania uczniowskich talentów. My poszliśmy o krok dalej i wydaliśmy książkę będącą zbiorem uczniowskich wypracowań , zilustrowaną obrazkami  powstałymi na lekcjach plastyki.

Książka “Fantazjowanki” zawiera teksty inspirowane treścią lektur szkolnych i  jest dowodem na to, że wyobraźnia dzieci jest zadziwiająca i nieograniczona. Uczniowie z łatwością poruszają się po baśniowym, magicznym świecie fantazji. Tworzą piękne, ciekawe historie, dbając przy tym o kulturę słowa  i piękno  polszczyzny. Za pomocą plam barwnych, kresek czy faktury tworzą obrazy rzeczywistości, iluzje, fantazje, a czasem surrealistyczne wizje.

Oto nasi młodzi twórcy: Szymon Cieślak (kl.VII), Oliwia Duszyńska (kl.VII), Bartosz Górniak  (kl..VI a), Amanda Hardegger (kl.VII), Marta Kołtuniak  (kl.VII), Kalina Nitek (kl.VII), Nadia Plucińska (kl. III b gim.), Julia Senderowicz (kl..VI a), Oliwia Szmytka (kl..VI a), Klaudia Janeczek (kl.VII), Paweł Latkowski (kl. V b) i Filip Zawadzki (kl. VIIIa).

Wszystkim utalentowanym uczniom składamy serdeczne gratulacje. Pielęgnujcie swoją wrażliwość  i rozwijajcie swoje pasje i talenty!  – Alicja Bogdańska i Mariola Janeczek.

Książka “Fantazjowanki” we wrześniu znajdzie się w zbiorach biblioteki szkolnej. Zapraszamy!