Dbamy o własne bezpieczeństwo

Dnia 25 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III z asp. Tomaszem Lewandowskim  i sierż. szt. Rafałem Zagórskim z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Tematyka prelekcji obejmowała zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach i zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Prowadzący  przypomnieli, że przemieszczając  się rowerem należy posiadać odpowiedni dokument – kartę rowerową, a w czasie jazdy samochodem korzystać z fotelików samochodowych i zapinać pasy bezpieczeństwa. Spotkanie  z najmłodszymi miało również charakter warsztatowy – można było przećwiczyć pozycję obronną podczas ataku psa i poznać zachowania asertywne w przypadku próby nawiązania kontaktu przez nieznajomego.

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce!

Komentowanie jest wyłączone.