Historycznie, zabawnie, pouczająco…

Dnia 4 kwietnia odwiedził nas teatr “Metamorfoza”  z Gimnazjum im. Jana Długosza w Dobroniu. Podopieczni pani Moniki Pawełczyk zaprezentowali bardzo barwne, ciekawe przedstawienie pt. “Uzależnieni od sławy”. Aktorzy wcielili się w postacie historyczne z różnych epok, których połączył ten sam problem – mania wielkości i uzależnienie od sławy. Publiczność ( uczniowie klas IV-VI ) miała okazję zobaczyć faraona Ramzesa, Kleopatrę, Mieszka I , królową Bonę, Jadwigę, Krzysztofa Kolumba, Mikołaja Kopernika, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, a nawet Napoleona Bonaparte. Jeszcze nigdy mury naszej szkoły nie gościły takich znakomitości! Wspaniałe kostiumy, dowcipne dialogi i pouczająca treść sprawiły, że uczniowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że teatr  “Metamorfoza” wkrótce znów nas odwiedzi.