Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 2 marca na terenie Zespołu Szkół w Dobroniu odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie  brały udział szkoły z Dobronia, Chechła i Mogilna. Turniej był podzielony na kategorie – szkoły podstawowe oraz gimnazja i składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część pisemna była złożona z pięćdziesięciu pytań, natomiast praktyczna polegała na opisaniu danego narzędzia. Konkurs przebiegł bardzo sprawnie, a każdy z uczestników wykazał się dużą wiedzą w tej dziedzinie.

Eliminacje wygrał uczeń ze Szkoły Podstawowej z Chechła, ale za to drugie miejsce zajął Sebastian Żychowski, uczeń klasy VI a naszej szkoły. Zakwalifikował się on do następnego etapu – na poziomie powiatu. Trzymamy kciuki za Sebastiana.