Konkurs plastyczny pt. „Godzina dla Ziemi”

Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Godzina dla Ziemi” organizowanym przez Komendę Powiatową w Pabianicach.

Wszyscy chętni uczestnicy konkursu mają za zadanie  przygotować plakat, w dowolnej technice plastycznej, promujący hasło „Godzina dla Ziemi”. Plakat powinien odnosić się do tematyki organizowanej co roku światowej akcji Godzina dla Ziemi, którą zapoczątkował WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody). W 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut. Głównym celem akcji jest nakłanianie jak największej ilości osób do oszczędzania energii. Takie działania to przecież nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale również „cegiełka” przekazana na rzecz ochrony planety, która pilnie potrzebuje „odetchnąć” od natłoku gazów cieplarnianych. Czas ten powinien skłonić do refleksji na temat tego,  w jaki sposób zmieniamy nasz klimat i jak powstrzymać negatywne skutki tej zmiany.

Przygotowany plakat powinien w sposób kreatywny i ciekawy zainteresować potencjalną osobę/instytucję do włączenia się w tę akcję. Ponadto praca musi zawierać charakterystykę inicjatywy i termin realizacji (w tym roku będzie to sobota 27 marca 2021 r.).

Konkurs realizowany jest w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII SP. Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę w formacie A3 w dowolnej technice, podpisaną, z wyszczególnioną klasą i dostarcza ją wraz ze zgodą na publikację wizerunku do pedagoga szkolnego w terminie 17.03.2021 r.

Czekają atrakcyjne nagrody!