MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W rozgrywkach, które odbyły się 1 marca 2022 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach, udział wzięło 8 drużyn: Szkoła Podstawowa w Dobroniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 13 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła nr 16 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Nasza reprezentacja zakwalifikowała się do półfinału, wychodząc ze swojej  grupy z pierwszego miejsca. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze z rywalkami z wynikiem 2:0.

Niestety rozgrywki finałowe okazały się już mniej szczęśliwe. Zawodniczki z SP Dobroń przegrały ze SP 5 z Konstantynowa Łódzkiego, które jak się później okazało, zostały mistrzem powiatu. W ostatnim meczu, który toczył się o III miejsce, spotkały się z SP 14 z Pabianic, z drużyną, z którą wcześniej wygrały mecz eliminacyjny z wynikiem 2:0. Tym razem wynik był odwrotny i nasze dziewczęta zajęły IV miejsce.

Trzeba przyznać, że tegoroczne zawody rozgrywane były na wysokim poziomie w porównaniu do lat ubiegłych. W konsekwencji kolejność końcowa drużyn na zawodach przedstawia się następująco.

I m.             Szkoła Podstawowa w Konstantynowie Łódzkim

II m.            Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach

III m.           Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach

IV m.          Szkoła Podstawowa w Dobroniu