GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W piątek 25.03 w OSP Chechło odbyły się zawody, których celem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pożarnictwa. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe, po czym przystąpili do części praktycznej. Ich zadaniem było nazwanie sprzętu gaśniczego i wskazanie do czego jest używany. Uczniowie musieli wykazać się znajomością materiału, który zdecydowanie wykracza poza wiedzę szkolną. Większość naszych reprezentantów przygotowywała się pod opieką strażaków OSP z Markówki.

Szkołę SP  Dobroń reprezentowali: Julia Dregier, Gabriela Góralczyk, Olivia Sójka, Izabela Kabza, Filip Fątner, oraz Kacper Wiszniewski.

Najlepiej spisali się: Filip Fątner, który uplasował się na II miejscu oraz Julia Dregier zajmująca miejsce III. Oni też będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

To był bardzo udany dzień, świeciło słońce, a pod szkołę podjechał czerwony samochód straży pożarnej. Przystojni strażacy w galowych mundurach z OSP Dobroń w osobach Kamila Przybysza i Sebastiana Żychowskiego zapewnili nam transport. Wcześniej zaprosili nas  do remizy, gdzie ciekawie i z dużym zaangażowaniem opowiedzieli o sprzęcie, który używany jest w ratownictwie. Przez cały czas trwania konkursu byli oni naszymi aniołami stróżami.
              Po skończonych zmaganiach uczniowie mieli jeszcze raz możliwość, aby na dłużej  podejść do sprzętu strażackiego. Mogli go dotknąć, założyć, a nawet w nim pobiegać. Przekonać się, ile waży, i że korzystanie z niego wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również siły oraz sprawności fizycznej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Strażakom dziękujemy za pomoc i wszystkie atrakcje.