Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł wreszcie czas na upragniony wypoczynek. W dniu 24 czerwca w naszej szkole w dwóch częściach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/22.

Podczas pierwszej z nich, o godz. 9.00,  ze szkołą na czas wakacji pożegnali się uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Natomiast o godz. 10.15 salę wypełniła  młodzież klas  IV – VIII. Pani Dyrektor Agnieszka Dolewa powitała zgromadzonych i  podsumowała miniony rok szkolny. W trakcie uroczystości głos zabrali: przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Bracha oraz wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak. dziękując za zaangażowanie nauczycieli w proces nauczania i wychowania uczniów oraz życząc udanego wypoczynku.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez panią Dyrektor  oraz wychowawców świadectw z wyróżnieniem,  nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach oraz dyplomów ukończenia oddziału przedszkolnego, a także pamiątkowych książek dla zerowiaków. Podziękowania zostały złożone również rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Dla ósmoklasistów był to ostatni dzień w murach naszej szkoły. Oni także, tak jak ich młodsi koledzy, odebrali z rąk pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody i wyróżnienia za aktywność na rzecz społeczności szkolnej.

W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i  ślubowania absolwentów. Były też podziękowania ze strony rodziców ósmoklasistów, które przekazała nauczycielom pani Joanna Burzyńska.

Na zakończenie uroczystości głos jeszcze raz zabrała pani Dyrektor, życząc wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej pracy oraz nauki.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, ale mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominać minione miesiące.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym którzy ukończyli naukę w naszej szkole sukcesów w dalszej  edukacji.