Klasy drugie w Juraparku

„Ahoj przygodo” wykrzyknęli uczniowie klas drugich wsiadając do autokaru i radośnie machając rodzicom i dziadkom na pożegnanie. Czekała nas długa droga, ale wszyscy wiedzieliśmy, że warto ją przebyć. Dinozaury czekały! Z uśmiechami na twarzy dotarliśmy do Juraparku i Parku Ewolucji w Krasiejowie. W niezwykłym interaktywnym pawilonie muzealnym przemierzyliśmy wspólnie podróż w czasie. Założyliśmy specjalne kaski z okularami 3D i rozkoszowaliśmy się naszym pierwszym, multimedialnym  lotem w Kosmos, w czasie którego przenieśliśmy się  o miliony lat.  Po obejrzeniu wszystkich wystaw i zapoznaniu się z etapami rozwoju człowieka czekało nas spotkanie z dinozaurami. Wsiedliśmy do kolejki i przemierzyliśmy 300-metrowy tunel udając się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Następnie udaliśmy się ścieżką edukacyjną  wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.  Dzieci były pod ogromnym wrażeniem,  uświadamiając sobie,  jak gigantyczne były niektóre z tych stworzeń. Kolejnym punktem zwiedzania było prehistoryczne oceanarium, zwiedzanie tego obiektu odbywało się po założeniu specjalnych okularów. Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, które nas zachwyciło. Sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Stanęliśmy  „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach. Najwięcej emocji wzbudził prehistoryczny rekin, który dzięki efektom specjalnym sprawił wrażenie, że za chwilę się do nas przedostanie – piszczały nie tylko dzieci, ale panie wychowawczynie również. Ostatnim elementem wycieczki był ogromny 3000 metrowy plac zabaw, szaleństwom nie było końca. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy z naszych prehistorycznych wojaży, obiecując, że jeszcze tam wrócimy.