Jak zachęcić dzieci do przeczytania lektury?

Sposobów jest sporo, ale jednym z nich może być czytanie fragmentów książki przez osobę, która na co dzień pracuje głosem i robi to bardzo profesjonalnie.

Spotkanie z takim gościem odbyło się w naszej szkole, w klasach 2a i 2b. Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów lektury “Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czytanych przez p. Agnieszkę Greinert, która ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie wokalu. Studiowała również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale aktorskim. Otrzymała szereg nagród na festiwalach piosenki, występowała w  musicalach, łącząc swoje muzyczne i taneczne pasje. Pani Agnieszka Greinert ma na swoim koncie także  pracę lektorską. Obecnie jest wykładowcą łódzkiej Filmówki, gdzie prowadzi zajęcia z piosenki z przyszłymi aktorami. Wydała swoją pierwszą autorską płytę.

Fragmenty lektury w interpretacji pani Agnieszki bardzo się dzieciom podobały – słuchały o przygodach “doktora od zwierząt” w ciszy, a na ich twarzach malowało się skupienie. Uczniowie obu klas zgodnie stwierdzili, że chętnie przeczytają lekturę do końca, żeby poznać przygody doktora i jego przyjaciół i na przerwie udali się do biblioteki szkolnej…