Lekcja biblioteczna klasy 4b

W dniu 8 listopada klasa IV b pod opieką nauczyciela języka polskiego, pana Andrzeja Antczaka, uczestniczyła w pierwszej w tym roku lekcji bibliotecznej. Podczas spotkania omówiono między innymi trudny temat dotyczący karty katalogowej. Uczniowie oprócz zapoznania się z teoretycznymi informacjami dotyczącymi katalogowania księgozbioru bibliotecznego, mieli okazję także do wykorzystania pozyskanych informacji w praktyce. Samodzielnie wypełniali karty losowo wybranych książek, które na pamiątkę wizyty w bibliotece szkolnej mogli zabrać ze sobą do domów. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa w detektywów, polegająca na wyszukaniu odpowiednich pozycji na podstawie podanego opisu bibliograficznego. Nasi „Szerlocy” doskonale poradzili z rozwiązaniem tajemniczych zagadek.

Mamy nadzieję na kolejne równie inspirujące spotkania …