Akcja „Bajeczni Adwokaci”

 

W dniu 20 kwietnia 2023 r. oddziały przedszkolne i klasy I-III naszej szkoły uczestniczyły w akcji „Bajeczni Adwokaci”, w ramach której odbyło się spotkanie z Panią Adwokat Magdaleną Brachą.
Akcja jest projektem edukacyjnym przygotowanym przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Fundacją Adwokatury, opartym na książeczce edukacyjnej dla dzieci” Leśne sprawy Misia Adwokata”.

Pani Magda zapoznała dzieci z bajką i odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące zawodu adwokata. Nasi uczniowie chętnie wysłuchali bajki, z wielką ciekawością przyglądali się todze adwokackiej, którą miał ze sobą nasz gość. Pewnie niejedno z dzieci zamarzyło by w przyszłości podjąć się tej ciekawej, ale bardzo trudnej pracy.

Należy nadmienić, że prywatnie Pani Magdalena Bracha jest mamą uczennicy klasy 2a, Przewodniczącą Rady Rodziców oraz absolwentką naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w akcji, która organizowana jest w całej Polsce i ma na celu przybliżenie pracy adwokatów w naszym kraju.

Komentowanie jest wyłączone.