WOJEWÓDZKI KONKURS „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”

Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, pielęgnowanie polskości, rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, rozwijanie tożsamości lokalnej to tylko niektóre cele 4 edycji Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Zgierzu. W roku szkolnym 2023/2024 tematyka konkursu obejmuje historię działalności żołnierzy Wojska Polskiego w latach 1939 – 1963, którzy walczyli o niepodległość Polski, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy z województwa łódzkiego  Do udziału zaproszono  uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowali : Grzegorz Chojak (klasa VIb), Aleksandra Adamska (klasa VIIb), Aleksandra Skibińska (klasa VIIb), Zuzanna Gasińska (klasa  VIIb), Natalia Szymczyk (klasa VIIb), Kamil Mudzo (klasa  VIII).  Miło nam poinformować, iż uczeń Kamil Mudzo zakwalifikował się do etapu rejonowego! Życzymy dalszych sukcesów…

Dziękujemy wszystkim za rozsławianie dobrego imienia naszej szkoły. Gratulujemy zaangażowania w poznawanie historii Żołnierzy Niezłomnych-ostatnich obrońców wolnej Polski.

M. Pawełczyk, W. Neugebauer

Komentowanie jest wyłączone.