Konkurs recytatorski „Wesołe strofy dla dzieci” w Chechle

W czwartek 8 czerwca, odbył się w Szkole Podstawowej w Chechle, już po raz dwunasty, konkurs recytatorski dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Wesołe strofy dla dzieci”.

Każdą klasę trzecią ze szkół na terenie gminy reprezentowało trzech uczniów. Z naszej szkoły były to: Alicja Piechota, Martyna Nowak i Anita Chudy z klasy III a oraz Lena Ochęcka, Hanna Smorek i Lilianna Kuna z klasy III b. Uczniowie prezentowali ulubione wiersze dla dzieci znanych poetów, m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, czy Wandy Chotomskiej. Repertuar był naprawdę bardzo różnorodny, od wierszy znanych i popularnych do takich, które komisja konkursowa słyszała po raz pierwszy.

Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i komisja miała trudny orzech do zgryzienia. Świetnie spisały się reprezentantki naszej szkoły, uczennice klasy III b: Lena Ochęcka, która zajęła I miejsce i Hania Smorek, której przyznano miejsce III.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów na scenie.