XXIV edycja akcji „Tak. Pomagam!”

 

W piątek i sobotę, 8 i 9 marca podczas XXIV edycji akcji „Tak. Pomagam!”, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas dyżurowali w dobrońskim sklepie Czwórka.

Do koszyków ustawionych w markecie klienci tego sklepu wkładali produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, kawa, olej, cukier, puszki i konserwy, ciastka. Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji posłużą do przygotowania posiłków i paczek dla potrzebujących.

Dlaczego potrzebna jest akcja „Tak. Pomagam!”

W portfelu pieniądze, które ledwo starczą na opłaty, a w szafce tylko sól i herbata. Tysiące osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, wśród nich jest wielu seniorów. Głodem zagrożone są również dzieci. Akcja „Tak. Pomagam!” jest jedną z form pomocy żywnościowej realizowanej przez Caritas (strona Caritas Łódź).

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

Poniżej podziękowania od Zespołu Wolontariatu Caritas z Łodzi.

Komentowanie jest wyłączone.