PUP dla ósmoklasistów

 

W dniu 12 marca uczniowie klasy ósmej mieli okazję wziąć udział w kolejnych zajęciach doradczo – wspierających. Tym razem poświęconych działalności Powiatowego Urzędu Pracy.

Podczas spotkania z doradcami zawodowymi dowiedzieli się, czym zajmuje się ta instytucja i jakie ma zadania. Czym są staże pracy, profile pomocy, a także w jaki sposób można pozyskać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Prowadzące wyjaśniły podstawowe pojęcia dotyczące rynku pracy i to od czego może zależeć sukces pojawiającego się na nim młodego pracownika. Omówiły aktualną sytuację na lokalnym rynku zawodowym, opowiedziały o zawodach deficytowych i nadwyżkowych w naszym regionie. W dalszej części z zaciekawieniem wysłuchały planów edukacyjnych ósmoklasistów oferując im pomoc w realizacji przyszłych szkoleń kwalifikacyjnych, jak również poszukiwaniu ewentualnego zatrudnienia.

Uczniowie z zaangażowaniem słuchali wszystkich wypowiedzi, włączali się do rozmów odpowiadając na stawiane im pytania oraz zadając własne. Miłą niespodzianką kończącą spotkanie były upominki przygotowane i sponsorowane przez PUP w Pabianicach, które otrzymał każdy obecny na zajęciach uczeń.

Naszym prelegentkom z kolei współpraca z dobrońską szkołą i jej uczniami tak się spodobała, że obiecały pojawić się ponownie z kolejnymi warsztatami.

 

Komentowanie jest wyłączone.