Święto Matematyki

 

W marcu przypada Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. W  naszej szkole także uczczono  to święto w różny sposób.  W klasach odbyły się niecodzienne lekcje matematyki, które miały udowodnić, że jej nauka może być także  przyjemnością i fajnym zajęciem. Uczniowie rozwiązywali różnorodne quizy, łamigłówki, zadania logiczne czy zagadki matematyczne. Rywalizacja między grupami dopingowała i mobilizowała do wytężania szarych komórek, a jednocześnie była to super zabawą. Klasy piąte obejrzały film ,,Ludolfina – tajemnicza liczba Pi’’, a następnie wykonywały eksperyment matematyczny, aby udowodnić jej istnienie. Wszystkim to się udało, chociaż pomiary były trudne.

Uczniowie mieli także do wykonania prace twórcze, plastyczne i techniczne związane z matematyką. Były więc plakaty o sławnych matematykach, portrety liczby Pi  czy pisanki matematyczne. W ten sposób można było poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin matematyki, wykazać się talentem twórczym czy zaprezentować swoje zdolności manualne.

Na wystawie na korytarzu  pojawiły się także inne ciekawe i różnorodne prace plastyczne wykonane przez absolwentów naszej szkoły, tematycznie związane z matematyką i jej historią. Pokazały one, jak nieodzowna i ważna jest ta nauka  w naszym codziennym życiu.

 

Komentowanie jest wyłączone.