Z wizytą w zagrodzie “Trzy Mamy Alpaki” 

 

W dniu 21 marca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami przywitali pierwszy dzień wiosny w zagrodzie ,,Trzy Mamy Alpaki’’  w Mogilnie. Najważniejszym celem tej wycieczki było poznanie alpak – egzotycznych, przemiłych zwierząt, cenionych choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z ludźmi, a szczególnie z dziećmi. Spokój tych zwierząt i delikatne usposobienie poprawiają samopoczucie, uspokajają i powodują rozluźnienie. Uczniowie wizytę w zagrodzie rozpoczęli od opowieści o alpakach . Główną atrakcję  było  karmienie, głaskanie, przytulanie i robienie zdjęć. Dużą aktywność wyzwoliły wśród uczniów zajęcia plastyczne, podczas których malowali farbami alpaki z gipsu. Potem był słodki poczęstunek, zabawy z chustą animacyjną, układanie puzzli ze zdjęć, trafianie marchewką do otworu i na zakończenie quiz z wiedzy zdobytej podczas wizyty w zagrodzie. Aż  żal było wracać, bo pogoda była piękna i słoneczna. Mam nadzieję , że pierwszoklasiści na długą zapamiętają ten wiosenny spacer.

A. Baraniecka-Sysio

Komentowanie jest wyłączone.