Powitanie Wiosny

W dniu 21 marca dzieci z grup przedszkolnych świętowały nadejście wiosny. Dla każdego  jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania. Z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów, zagadek o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer do parku, gdzie wraz      z Marzanną pożegnaliśmy zimę. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do szkoły. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

A. Kieruzel