Lekcja historii w Warszawie

20 marca klasa VIII A wraz z kl. VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Chechle wyruszyły do Warszawy, aby zrealizować ciekawą lekcję historii. Głównym celem było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie 46 uczniów zapoznało się z wystawą oraz wysłuchało wykładu przewodnika. Był to również moment na wykazanie się wiedzą nabytą na lekcjach historii oraz zdobyciem ciekawych materiałów (ulotek, kartek z kalendarza powstańczego). Dużą frajdę sprawiło naszym uczniom samodzielne drukowanie prasy powstańczej, przejście kanałami, zdjęcia przy Liberatorze, czy film 3D „ Miasto Ruin”. Dwugodzinna lekcja o II wojnie, powstaniu, jego skutkach zakończyła się.

Następnym celem naszej wycieczki była Starówka, ale najpierw musieliśmy posilić się w Macu, potem spacerek pod Zamkiem Królewskim, krótki wykład, kilka zdjęć i ruszyliśmy do Planetarium przy Centrum Kopernika. Tam braliśmy udział w seansie „ Niewidzialny Wszechświat” i bardzo ciekawym wykładzie.
            Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Chechła i Dobronia.