KONKURS MAM TALENT W DOBROŃSKIEJ SZKOLE.

W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej w Dobroniu odbył się konkurs MAM TALENT. Formuła imprezy była podobna do telewizyjnej wersji. Na szkolnej scenie pojawili się m.in. Nikola Wosik jako Agnieszka Chylińska, Julia Augustyniak jako Małgosia Foremniak oraz Janusz Fątner grający rolę Augustina Egurroli. Konkurs prowadzili Jakub Kalisz (Szymon Hołownia) i Jakub Rybak (Marcin Prokop).

Przygotowania do imprezy trwały długo. Uczestnicy ćwiczyli popisowe numery  i przegrupowywali siły łącząc się w duety, zespoły i drużyny.  Ostatecznie udział w imprezie wzięło 40 uczestników.

Jako pierwsza wystąpiła Marta Animucka, która „rozbujała” publiczność piosenką zespołu Queen „Show must go on”. Potem na scenie pojawiła się Hania Kiszło. Jej subtelny taniec wzbudził wśród widowni gromką owację. Kolejnym uczestnikiem był Kacper Różejewicz – wielbiciel karate, chemicznych doświadczeń i magicznych trików. Kacper zaprezentował trik rodem z filmu „Iluzja’ – rzucanie kartami do gry. Następnie na szkolnej scenie pojawiła się z gitarą Gabrysia Wulkiewicz, która słodkim głosikiem wyśpiewała piosenkę zatytułowaną „Mrówka i słoń”.

Po uroczej Gabi przed publicznością pojawił się duet taneczny: Marysia Pawlak i Hania Groblewska. Kiedy stanęły na scenie Małgosia Foremniak powiedziała: „…jak na was patrzę  to widzę syntezę młodości i gracji…”. Dziewczyny zaprezentowały układ taneczny, który specjalnie przygotowały na tą okazję.

Po występie tancerek prowadzący zapowiedzieli kolejnego uczestnika. Tym razem była to grupa karateków PROYAMA którą tworzyli: Dominika Kaźmierczak, Alicja Piechota, Julia Rybicka, Piotr Kubiak i Ignacy Pietrzyk. Krótko opowiedzieli o swoich sukcesach sportowych i przeszli do prezentacji konkursowej. Był to popis składający się z pozycji i ciosów karate oraz elementów samoobrony  zsynchronizowany z muzyką z filmu „Piraci z Karaibów”.

Następnie na scenie pojawił się duet : Hania Smorek i Olivka Sójka, które zaśpiewały piosenkę „Lustra. Po ich występie Agnieszka Chylińska powiedziała: „…No dziewczyny było genialnie. Do tej pory mam jeszcze ciary na dziarach. Nie wiedziałam, że po czterdziestce, coś może mnie tak jeszcze zaskoczyć…”

Kolejną uczestniczką była Dominika Posłuszny – miłośniczka spacerów i literatury nie tylko polskiej, która zaprezentowała  wiersz p.t. “Wędrówka”.

Potem scenę zalała swoim anielskim śpiewem Wiktoria Rosińska, która wzbudziła ogromny aplauz publiczności.  Po jej występie prowadzący zapowiedzieli orkiestrę instrumentów dętych. Jej członkowie: Martyna Nowak, Julia Dregier, Kornelia Szmytka, Artur Kostrzewski i Julian Boik na początku zaprezentowali swoje instrumenty a następnie „wydmuchali” swój pokazowy utwór.

Kolejna uczestniczka-  Patrycja Kimla przeniosła widownię w czasie, dzięki wykonaniu piosenki Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Po jej występie Małgosia Foremniak powiedziała: „Twój śpiew wlał w moje serce wiosnę…”.

Ostatnim uczestnikiem konkursu Mam Talent był zespół taneczny Fresh Move składający się z 18 dziewczyn o energii porównywalnej „z siłą superwulkanu pod Yellowstone”.

Po podsumowaniu wszystkich występów zebrana społeczność uczniowska i nauczyciele przystąpili do głosowania. W trakcie liczenia głosów na szkolnej scenie pojawili się goście specjalni: Livia Kozuń i Nataniel Kosecki oraz Vanessa Kosecka i Sebastian Pycio –  pary  taneczne, które na swoim kącie mają już wiele nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zaprezentowali się publiczności w tańcach klasycznych i latynoamerykańskich.

Emocje sięgały zenitu, kiedy na scenie pojawił się organizator imprezy: Monika Włodarczyk i zaprosił na środek panią dyrektor Agnieszkę Dolewę w celu odczytania wyników głosowania i nagrodzenia uczestników konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła grupa taneczna Fresh Move, drugie: Hania Kiszło a trzecie drużyna karateków PROYAMA. Jednego głosu do pozycji medalowej zabrakło Wiktorii Rosińskiej, której występ „rozbujał” całą publiczność uczniowską.

Drugi szkolny konkurs Mam Talent pokazał, że dobrońska młodzież ma wiele zainteresowań i uzdolnień a imprezy tego typu są dla uczestników możliwością doskonalenia sztuki autoprezentacji, zaś dla widzów –  inspiracją i dobrą zabawą.