Konkurs recytatorski „Co mi w duszy gra?”

27 marca 2019 roku, w Międzynarodowy Dzień Teatru, odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Co mi w duszy gra?”.  Dzięki dwudziestu pięciu młodym deklamatorom jury przekroczyło próg zaczarowanego świata poezji. Uczniowie, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, prezentowali wiersze polskich poetów. Można było usłyszeć utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Aleksandra Fredry, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej czy Michała Daniela Mordarskiego.

Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, recytatorzy wykazali się dużymi umiejętnościami, dlatego też jury stanęło przed trudnym wyborem najlepszych. Biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, tzn. postawę recytatora, uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyt, komisja przyznała:

w kategorii klas IV- VI:

I miejsce- Dominika Posłuszny (IVB)

II miejsce- Paulina Chudy (VIB)

III miejsce- Oliwia Szmytka (VIA)

Jury zdecydowało również o wyróżnieniu: Leny Ochęckiej (VB), Marii Grzelik (VIA) i Bartosza Górniaka (VIA)

w kategorii klas VII- III gimnazjum:

I miejsce- Julia Janiszewska (IIIA)

II miejsce- Julia Kuna (IIIC)

III miejsce- Marta Animucka (IIIC)

W tej kategorii komisja postanowiła jeszcze przyznać Nadii  Plucińskiej , Lili Głowackiej oraz Weronice Olas nagrodę specjalną za nowatorską prezentację wiersza “Kurczak atleta”.

Podsumowanie  recytatorskich zmagań odbyło się 3 kwietnia 2019r. Wówczas w obecności pani Dyrektor Elżbiety Łobody- Szewc oraz całej społeczności szkolnej został ogłoszony werdykt jury, a najlepsi recytatorzy nagrodzeni upominkami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Małgorzata Gorzelak