CERTYFIKAT Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego

W dniu 5 grudnia 2019 roku dyrektor naszej szkoły odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty certyfikat „Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego” na okres

3 lat tj. do 31 sierpnia 2022 roku.

Program „Szkoła  promująca zdrowie” realizowany był w Szkole Podstawowej w Dobroniu od 2013 roku. Cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, podejmowali bardzo różnorodne zadania w zakresie czterech wyznaczonych standardów. Zorganizowano  liczne wystawy świątecznych stroików ekologicznych, degustacje zdrowych potraw, wycieczki krajoznawcze, konkursy szkolne, zbiórki surowców wtórnych, zbiorki charytatywne dla potrzebujących pomocy, akcje sprzątania świata i wiele innych ciekawych projektów.

Podsumowując program na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że mocną stroną szkoły jest miła atmosfera w relacjach na wszystkich płaszczyznach życia szkolnego dotycząca rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników, którzy nie są nauczycielami. Wspieranie się wzajemne, pomoc i umiejętność porozumienia się i wspólnego rozwiązywania problemów, konfliktów, pomocy w trakcie „życiowych niespodzianek”  to nie tylko wskaźniki, liczby, które wynikają z ankiet ale także nieujęte w ankietach odruchy życzliwości ze strony wszystkich członków społeczności szkolnej.

Dyrektor złożyła serdeczne gratulacje całej społeczności szkolnej, która angażuje się w działania prozdrowotne,  szczególnie pani Jolancie Urbańskiej –  koordynatorce programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.