II Gminne Targi Edukacyjne

 

14 marca, to dzień w którym po raz drugi w naszej szkole  odbyły się Gminne Targi Edukacyjne dedykowane uczniom najstarszych klas szkół podstawowych. W wydarzeniu wzięli udział podopieczni Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Mogilnie Dużym, Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz zaprezentowanie im warunków, w jakich odbywa się nauka w poszczególnych placówkach.

W tym roku,  wychodząc naprzeciw potrzebom ósmoklasistów, do udziału zaprosiliśmy aż 11 szkół średnich. Były to:

 • I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Pabianicach
 • II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach
 • Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach
 • Zespołu Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach
 • Zespół Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. I.J. Paderewskiego w Łasku – Kolumnie
 • Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr pil. Władysława Szcześniewskiego w Widzewie
 • I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łasku
 • Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie
 • Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku

 

Każda z wyżej wymienionych placówek miała przygotowane osobne stanowisko, które zagospodarowała zgodnie z własnymi pomysłami i potrzebami. Nasi goście przywieźli ze sobą różnego rodzaju atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych profili zawodowych i liczne urządzenia, które wzbudzały olbrzymie zainteresowanie wszystkich uczestników. Dla uatrakcyjnienia spotkania, przedstawiciele zaproszonych szkół, przygotowali i zaprezentowali pokazy fryzjerskie, fotograficzne, techniczne, elektroniczne i kelnerskie.  Duże wrażenie na obserwujących wywołał występ przygotowany przez uczniów klasy mundurowej, która zademonstrowała nam musztrę paradną. Przez cały czas odbywania się targów w osobnej sali trwały także bezpośrednie spotkania z przedstawicielami szkół średnich wzbogacone projekcjami multimedialnymi reklamującymi poszczególne placówki. Uczniowie mieli wówczas możliwość zadawania konkretnych pytań dotyczących rekrutacji, profili klas, oferty zajęć pozalekcyjnych, jak również wymagań edukacyjnych, które będą stawiane im w nowych szkołach.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas przedsięwzięcie było ciekawym doświadczeniem i przybliżyło naszą młodzież do podjęcia rozsądnych, świadomych i konkretnych decyzji edukacyjnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w II Gminnych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Dobroniu oraz tak ciekawe prezentacje. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok…

T.P.

Komentowanie jest wyłączone.