WYSTAWA KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ

Od 24 maja możemy oglądać wystawę książek artystycznych wykonanych przez uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej.

Książka artystyczna to dzieło wyjątkowe. Powstaje w niewielkiej ilości egzemplarzy lub jako unikat, czyli pojedynczy obiekt. Rozwój zjawiska datuje się na początek drugiej dekady XX wieku. Przedstawia ono zwykle wartości malarskie i rzeźbiarskie. Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi działa od 1993 roku.

Prace wystawione do oglądania i czytania są wynikiem realizacji międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego w klasach VI i VII b realizowanego w korelacji między plastyką i językiem polskim, a w klasie VII  a na plastyce. 

Do wykonania prac uczniowie wykorzystali oprócz tradycyjnego materiału jakim jest papier, również drewno, tworzywa sztuczne, tkaniny, szkło i inne. Tym sposobem prezentowane są książki w słojach, pisane na deskach, haftowane na płótnie czy wyciosane w kłodzie drewna.  

 Dopełnieniem wystawy jest krótka historia książki oraz pisma prehistorycznego i pisma piktograficznego od egipskich hieroglifów, średniowiecznych księgi, aż do wynalezienia druku przez Jana Gutenberga.

Wystawę przygotowali i projekt prowadzili – p. A. Bogdańska, p. M. Bartuzel, p. A. Antczak.

 

Komentowanie jest wyłączone.