Nauka programowania najmłodszych uczniów ze Scottie Go!

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają program oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch Scottiego ,a także  innych bohaterów poznanych w grze. Po zeskanowaniu ułożonego programu Scottie wykona go linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązane. Gra zawiera  91 zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom rozwijać kompetencje w zakresie programowania.

Scottie Go! a podstawa programowa

Gra realizuje warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystuje najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez wdrożenie myślenia komputacyjnego –  umiejętności rozwiązywania problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej oraz świadomego korzystania z metod i narzędzi cyfrowych.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość nauki i zabawy w programowanie w w/w aplikacji Scottie Go, którą zakupiono  dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców w wysokości 950zł. Bardzo dziękujemy!

Komentowanie jest wyłączone.