Lokalni bohaterowie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szkoła Niepodległej 1918-2018” organizowanym przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach konkursu należy wykonać 7 zadań z listy zaproponowanej przez organizatorów, aby otrzymać certyfikat „ Szkoły Niepodległej”. Realizacji zadań podjęła się klasa II A gimnazjum wraz z wychowawcą p. Wiolettą Neugebauer.

W ostatnim tygodniu uczniowie przystąpili do realizacji zadania  „Biało- czerwone pomniki, ozdobienie pomników współtwórców niepodległości barwami narodowymi”. Młodzież udała się na pobliski cmentarz, gdzie znajdują się dwa groby lokalnych bohaterów współtwórców niepodległości: p. Lucjana Kabzy i p. Antoniego Bartuzela. Groby zostały przyozdobione biało- czerwonymi flagami. Uczniowie zapalili znicze oraz odmówili modlitwę, wykonali również dokumentację fotograficzną i filmową. Po powrocie do szkoły zaprezentowali zdjęcia i zgromadzone informacje na gazetce ściennej, aby przybliżyć lokalnych bohaterów społeczności szkolnej.

Teraz pozostało już tylko opisać realizację zadania i wysłać dokumentację do organizatorów konkursu. Już po wakacjach klasa II A przystąpi do kolejnych zadań, ostateczny koniec konkursu to grudzień 2018 r.

Komentowanie jest wyłączone.