Robiliśmy bombki na świąteczną choinkę!

                Bombki, które sami wyprodukowali, właściwie ozdobili uczniowie obu klas piątych to finał przedświątecznej wizyty w Piotrkowie Trybunalskim, w miejscu, gdzie produkowane są ozdoby świąteczne Art. – Deko.
              Zobaczyliśmy etapy powstawania przepięknych bombek, których nie ujrzymy na krajowym rynku. Te świąteczne cacka produkowane są ręczne. Widzieliśmy, jak  były „wydmuchiwane”, barwione, myte i na końcu zdobione. Efektem wielogodzinnej pracy jest „arcydzieło” subtelne, niepowtarzalne, delikatne, ale wytwarzane w huku, brudzie i potężnym smrodzie.
             Po zapoznaniu się z etapami powstawania ozdób przyszła pora na naszą  własną produkcję. Mieliśmy nieograniczony dostęp do brokatów, kleju i bombek. Nagle okazało się, że nie jest to takie proste!
             Tak jak na mikołajkową wyprawę przystało wróciliśmy z ogromnym pudłem pełnym  ozdób, które sami sobie zaprojektowaliśmy i  ozdobiliśmy.

Komentowanie jest wyłączone.