TURNIEJ POŻARNICZY – KOLEJNY POZIOM

W dniu 22 marca na terenie gimnazjum w Lutomiersku odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminę Dobroń reprezentowało trzech uczniów, między innymi  uczeń naszej szkoły – Sebastian Żychowski z klasy VI a.
Eliminacje podzielono na dwa etapy : teoretyczny i praktyczny.
Uczniowie w 3 grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne pisali test oraz odpowiadali ustnie na pytania jury z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz funkcjonowania PSP i OSP.

Z trojga naszych reprezentantów  do drugiego etapu przeszedł Sebastian Żychowski, który w rezultacie zajął 4 miejsce.

Konkurs przebiegał sprawnie, wszyscy byli do niego dobrze przygotowani i rywalizacja była zacięta. Było to na pewno ciekawe przeżycie dla wszystkich uczestników.

Sebastian Żychowski